28 Şubat 2016 PazarBUGÜN GÜNLERDEN HUZUR


Dersim yok bugün . Şöyle sakin işler yapmalı. Erkenden kalkıp yol almalı. Ne zamandır aklımda bakliyat için bir kese dikmek var. Tam zamanı . Öncelikle hava alabilecek pamuklu bir kumaş lazım. Elimde artmış etaminim var. Olur mu olur.Bir parça da işleme. Kumaşa monte edilir.

Kurdela iliği açılıp fisto geçirmek lazım. Sevgili makinem sağ olsun.Kese kağıdı şekli versem nasıl olur. Sanki daha iyi durur.

 Ve nihayet torbam tamamlanır.

Bu sefer çok da incelememeye karar vermiştim. Gerçekten de yorulmadım. İçimden geldiği gibi sakin basit bir çalışma oldu.

 Eh artık kitap zamanı. Şöyle rahat... Kendi halime...

11 yorum:

 1. Hayırlı haftalar...Pazartesi yazılarınız balkonda ya da pencerede dört gözle geçişini beklediğimiz, el sallayıp, kocaman gülümsemeler gönderdiğimiz yakınlarımız gibi oldu benim için.İçeri girdiğinizde de uzun süre gülümseyerek dolaştığımız hani...El işlerinde çok mahir değilim, dikiş makinem filan da yok ama çok hoşuma gidiyor. Ben de denemek istiyorum. Elle dikeceğim, üzerindeki iş yerine alternatif ne koyabilirim? Yeni ve farklı olan her şey güzel enerjiler katsın hepimize. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir anlatım. İnanır mısınız duygularım tamı tamına örtüşmüş. Blog açmadan önce tesadüfen Cihan Hanım'ın bloguyla karşılaşmıştım. Aynen anlattığınız gibi ilk onu beklemeye başlamıştım. _Mekanı cennet olsun_ Şimdiyse komşularım var artık. Bloglarda tanışmanın da özel bir sevgisi var. Hiç yüzyüze gelmediğimiz arkadaşlarınız,dostlarınız oluyor ne güzel. El işlerine gelince hiç zor değil göreceksiniz. Süsleme olarak hazır çiçekler,kurdeleler,keçe kullanabilirsiniz. Eminim ufak tefek de olsa kanaviçe de yaparsınız. Haydi o zaman gönlünüzden geldiği gibi... Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel olmuş öyle, ellerinize sağlık. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Sağ olunuz.Ufak tefek işlerle de mutlu olunuyor işte. Küçük de olsa ortaya bir şeyin çıkması insana iyi geliyor.

  YanıtlaSil
 6. Ne tatlı, bu doku yazlık plaj çantasına da çok yakışırdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz. Evet,haklısnız. Değişik çalışmalar yapılabilir. Zaten kadın eli bir şeye değerse o güzelleşiyor.

   Sil
 7. Çok güzel bir el emeği olmuş, ellerinize sağlık :)
  Banada beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz. Teşekkür ederim. Güzel bakan güzel görüyor. Minik işler ama insanı mutlu ediyor.

   Sil
 8. Çok zarif olmuş. Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 9. Tesekkur ederim. Yıllardır ihmal ettiğimiz kanaviçenin zerafeti bu.

  YanıtlaSil