6 Ağustos 2019 Salı

CUMALIKIŽIK

Yurdumuzun her köşesi ayrı bir zenginlik barındırıyor. Cumalıkızık da bunlardan biri. Dağında taşında beş yüz yılın damgası ve dahi hasreti var.
Taşında toprağında, birbirine yaslanmış evlerinde,yüzyılları omuzlamış ağaçlarında eski günlerin hasreti buram buram tütüyor.
 Cumalıkızık yaşayan bir miras. Evlerinde hayat sürüyor. Ancak değişen zaman buraya da yerleşmiş köy turistleri görünce bir ticarethane olmuş. İyi mi kötü mü bir yorum yapmayacağım. Sadece biraz daha düzenli ve daha minimal bir hale getirilemez mi diye düşündüğümü söyleyebilirim. Biz çoluk çocuk gezdiğimizden tadını tam olarak çıkaramadık diyebilirim ama gezme listenize alin derim.
O halde buyurun gezmeye.
.4 yorum:

 1. Yurdun şirin köşelerinden biri şurası ama halen nasip olmadı bana . Eşcazımı ikna eder etmez gitmek istiyorum ilk fırsatta. Huzur dolu bloğunuzu da aldım takibe, kaleminiz daim olsun, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakın zamanda gidersiniz inşallah. Ben dolaşırken taşlara bile itinayla bastım desem yeri. Ecdst yadigârı.

   Sil
 2. Eşim okul gezileri düzenliyor. Her yıl mutlaka bir kaç kez gidiyorum Cumalıkızık'a gideriz. Ben de çok seviyorum. Fakat çok çok kalabalık ve bazen bu çok sıkıcı oluyor.

  YanıtlaSil
 3. Fırsat bulunca ertelememek lazım. Her yer satıcılarla kuşatılmış olmasa zamandan kopmak işten bile değil orada. Kıymet bilmeli.

  YanıtlaSil